Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                       

                                                  „Gdy Amor śpi – miłość płata figle”

 

Czym właściwie jest miłość? To pytanie stawiają sobie ludzie tak długo, jak istnieje świat. Miłość to radość, a także smutki, to uniesienia i zachwyty, nieporozumienia i łzy, czasem szczęścia. Miłość jest siłą i energią, bez której ani człowiek, ani świat nie może się harmonijnie rozwijać, ani zaznać szczęścia.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach obchodzili dzień św. Walentego 13 lutego. Walentynki określane są świętem wszystkich zakochanych, kochanych i tych w tajemnicy podkochujących się, a początki ich wywodzą się z Anglii i sięgają średniowiecza. Według legendy Święty Walenty był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania chorych. Walentynki szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć. Pomimo, że w Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Tego dnia Walentym staje się każdy bez względu na to, ile ma lat i jakiej jest płci. W naszej szkole obchodziliśmy Walentynki na różne sposoby. Były walentynkowe wyznania, które można było włożyć do skrzynki umieszczonej na korytarzu szkolnym, a kierowane były najczęściej do osób, które darzymy ciepłym uczuciem. Mogliśmy wywróżyć sobie przyszłość z własnoręcznie wypiekanych ciasteczek z wróżbami. Nie zabrakło też konkursu na najciekawszą walentynkę, w którym nagrodzeni zostali: Sandra Pilarz i Maciej Kaszycki z klasy VI, Bartosz Kosno, Krystian Rudziński i Dawid Groblica z klasy V oraz Karolina Zmora, Karolina Zych i Klaudia Bielska z klasy IV.

 

    

Główną atrakcją w tym dniu było przedstawienie walentynkowe, przygotowane przez sekcję artystyczną Szkoły Podstawowej w Bąkowicach. Tematyka przedstawienia związana była z marzeniami i najszczerszymi uczuciami tak ludzi, jak i zwierząt. Po przedstawieniu odbył się występ dziewczęcej grupy tanecznej. Zarówno przedstawienie, jak i taniec zostały nagrodzone gromkimi brawami. Walentynkowe popołudnie umiliła uczniom dyskoteka. Celem całej imprezy było rozwijanie zainteresowań zwyczajami krajów anglosaskich, rozwijanie talentów artystycznych uczniów, kształtowanie umiejętności okazywania i wyrażania uczuć oraz integracja uczniów poprzez udział we wspólnej zabawie.

Renata Boduch

 

wstecz